SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Görevli Tedarik Şirketleri dışında elektrik tedariği mümkün mü?

  Serbest Tüketici limiti üzerinde ve uygun sayaç sahibi mesken, ticarethane, sanayi ve diğer tüm elektrik enerjisi kullanıcıları DOEL’den elektriğini avantajlı olarak tedarik edebilir.
 • Görevli Tedarik Şirketi nedir?

  Dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin hukuki ayrıştırması kapsamında kurulan veya son kaynak tedariki yükümlüsü olarak Kurul tarafından yetkilendirilen tedarik şirketidir. Ülkemizde 21 adet görevli tedarik şirketi olup 1 ekim 2013 tarihi ile özelleştirmeler tamamlanmıştır.
 • Aylık veya yıllık bazda ne kadar kar edebilirim?

  Avantajlı fiyat seçeneklerimiz için 0850 266 36 35 nolu müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Fiziksel olarak elektriği müşteriye nasıl ulaştırıyorsunuz?

  Elektriğiniz halihazırda fiziksel olarak size ulaşmaktadır, Tek yapmanız gereken DOEL’e geçmek ve avantajlardan faydalanmak.
 • Sözleşme süreleri ne kadar oluyor?

  Sunulan avantaj paketine göre sözleşme süresi en az 1 yıldan başlamak üzere her yıl yenilenerek dilediğiniz sürece devam etmektedir.
 • Fatura ödemesini nasıl yapacağım?

  Faturalarımızda belirtilen hesap numaralarımıza kredi kartı ya da otomatik ödeme talimatı vererek kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Görevli Tedarik Şirketi elektrik fiyatı veya elektrik üretim maliyetindeki değişimler faturamdaki elektrik birim fiyatına yansıyacak mı?

  Sunulan avantajlı indirim oranı her türlü değişimde sabit olarak size yansıtılmaktadır. Tarife değişiklileri bu oran üzerinden hesap edilmekte, diğer vergi ve fonlar tarife ve yönetmeliklerde belirtildiği şekilde Görevli Tedarik Şirketi faturasındaki ile aynı şekilde yansıtılmaktadır.
 • DOEL’den elektrik almaya başlamak için teknik olarak (hat, trafo, sayaç vb..) bir değişiklik yapılmasına gerek var mı?

  İlgili yönetmelikler kapsamında herhangi bir trafo, hat, sayaç v.s. değişikliğine gerek yoktur.
 • Elektrik kesintisi, arıza, sayaç okuma ve benzeri konularda kiminle irtibata geçilmesi gerekmekte?

  Kurul tarafından yetkilendirilmiş her bölgede hizmet vermekte olan ilgili dağıtım firması ile irtibata geçilmesi halinde tüm bu hizmetler hakkında bilgi alınabilmekte ve bu hizmetler dağıtım firması tarafından verilmektedir.
 • DOEL’den aldığım elektriğin kalitesinde herhangi bir değişiklik olacak mı?

  Hiçbir değişiklik olmayacaktır halihazırda kullanmakta olduğunuzdan farklı hiçbir durum oluşmamakta sadece DOEL’den avantajlı fiyatlarla elektriğiniz daha ucuza gelmektedir.
SMARTIS INTERACTIVE